Medikal Kağıtlar (uncoated)

Medikal sektörde steril ürün ambalajlarında kullanılan ve kontrollü porozite ile mikrobiyal bariyer özellikleri sayesinde hem sterilizasyon sürecinin sağlıklı olmasını, hem de raf ömrü boyunca ürün kontaminasyonunun önüne geçilmesini sağlayabilen teknik kraft kağıt tipleridir. Açılma anında minimum partikül oluşumu ile kirlenmenin önüne geçer. EtO, buhar ve Gamma sterilzasyonuna uygundur. F/F/S paketleme makinelerinde termoform filmler ile ideal çalışma sağlar. Standart baskı uygulaması yanısıra indikatör uygulamaları da yapılmaktadır.

Medikal Kağıtlar (laklı)

Medikal ürün paketlemesinde PE/PP/PET/PVC esaslı alt form malzemelere ısıl yapışma ile kapanabilen,sıvanmamış medikal kağıtlara göre ek mekanik dayanım sağlayabilen ; kullanıcı tarafında ise sıfır partikül oluşumu ile soyularak kolay bir açılma sağlayabilen sıvanmış medikal kağıtlardır.

Özel katmanları sayesinde EtO, buhar ve Gamma sterilzasyonuna uygundur. Talebe bağlı olarak yüksek kalitede baskı uygulaması yapılabilir.

Termoform Ambalaj Filmleri

F/F/S paketleme makinelerinde gerek form alma kabiliyeti gerekse karşı yüzde kapak malzemesi olarak kullanılan medikal kağıt ve filmlere mükemmel yapışma sağlaması ile şeffaf medikal ürün ambalajlarında kullanılmaktadır. Coex yapıda üretilen bu filmler sağladığı yüksek mekanik dayanımı ile delinme ve yırtılmaya karşı dirençlidir.

PE , PP ve PA film katmanlarının kombinasyonu ile ve 70-150mikron arası kalınlıklarda üretilmektedir.Yüksek gaz bariyer için EVOH katmanı kullanılır.

Form Alabilir Bariyer Folyolar

Medikal ambalaj uygulamalarında yüksek nem/gaz/ışık bariyeri talep edildiğinde kullanılır ve paketleme hattı üzerinde soğuk form verme prosesi ile kavite oluşturulabilen çok katlı alüminyum folyo tipleridir. Ürünü muhafaza eden form almış bir alt web olarak kullanılır ve soyulabilir kapak folyoları ile ısıl kapama yapılarak kapanır. Yüksek fiziksel ve kimyasal dirence sahiptir. Gamma sterilizasyon uygulamalarında kullanılır.

Baskısız olarak kullanılır, isteğe bağlı olarak kodlama/baskı mümkündür.

Cold Seal Ambalaj Kağıtları

Yara bakım ürünleri ve bantları gibi yüksek süratte dolum yapılan paketleme uygulamalarında veya ısıyla işlemin ürün özelliklerine zarar verdiği durumlarda kullanılan ve yüksek süratte sadece basınç yardımı ile kendine yapışma sağlayabilen sıvanmış ambalaj kağıtlarıdır. Kullanıcı tarafında soyularak veya yırtılarak açılabilmesi için farklı tutunma mukavemetlerinde optimize edilebilir.

Görselliği ön planda olan çok renkli / yüksek detayda baskıya uygundur.

* Tüm ürünler sağlık sektörünün talep ettiği hassas üretim koşulları sağlanmış kontrollü bir fiziki altyapı üzerinde; ISO9001 kalite sistemi ve cGMP gereksinimlerine uygun iş akışlarıyla üretilmekte ve takip edilmektedir. Vivo iş ortağı olarak gördüğü müşterilerine hizmet verirken 15 yılı aşkın temiz alan üretim deneyimlerini ve en gelişmiş sektörel talepleri de dikkate alarak hareket eder.