Termolaklı Alüminyum Folyo

Cam, metal veya plastik kaplar içerisine yapılan dolum uygulamaları sonrası ağza kapanarak tam sızdırmazlık sağlanması ve tüketiciye dek ürün güvenliğinin temini amacıyla da kullanılan kapak folyo ürünleridir. Isıl çene yardımı ile yapışma sonra ağza tutunur ; yırtılarak veya soyularak açılabilir. Polipropilen (PP) , polistren (PS), polikarbonat (PC), polietilen (HDPE), cam veya metal gibi alt kap çeşitlerine uygun tipleri mevcuttur. Bobin veya kapak ölçüsünde kesimli magazin teslimi mümkündür. İstenilen detayda baskı uygulaması yapılabilmektedir.

İndüksiyon Kapak Folyosu

Rijid ambalaj kaplarının ağız kapamalarında kullanılmak üzere kapak içerisine yerleşerek kapatılan ve dolum hattı çıkışında içerisinden geçtiği bir indüksiyon alanı yardımı ile herhangi bir temas olmadan ağza ısıl yapışma sağlayan çok katlı yapıda kapakiçi folyo ürünleridir. Malzemenin temel yapısı; ısıl yapışma sonrası kapak içerisinde kalan taşıyıcı bir katman ile altkap ağzına yapışan bariyer folyo katmanlarından oluşur. Plastik (PET/PE/PP), cam veya metal altkaplara yapışma özelliği gösteren farklı tiplerde üretimi yapılmakta ve kap/kapak yapısına uygun form ve ölçülerde kesimli magazin halinde sunulmaktadır.

BOPP/BOPET Ambalaj Filmleri

Dikey ve yatay dolum/paketleme makinelerinde ugulamaya özel istenen değerde gaz/nem/ışık bariyer özelliklerine göre seçilebilen ve ısıl yapışma ile kendilerine de kapanabilen şeffaf, perlize veya metalize yapıda ambalaj filmleridir. Coex yapıda üretilen bu filmler daha düşük kalınlıklarda sağladıkları mekanik dayanımları, berraklık ve parlaklık özellikleri ile baskılı veya baskısız olarak tercih edilebilirler. 25-100mikron arası kalınlıklarda temin edilebilirler. Arzu edilirse lokal veya genelinde mikro perforasyon mümkündür. İhtiyaç duyulan uygulamalar için antifog özellikler de sunabilirler.

Bariyer/Vakum Ambalaj Filmleri

F/F/S paketleme makinelerinde gerek vakum verilerek form alma kabiliyeti gerekse yüksek gaz/nem bariyer özellikleri nedeniyle kullanılan çok katlı ambalaj filmleridir. Coex yapıda üretilen bu filmler sağladığı yüksek mekanik dayanımları ile gerek form ve paketleme anında, gerekse ürünün raf ömrü boyunca delinme ve yırtılmaya karşı dirençlidir. PE , PP , PA ve EVOH film katmanlarının kombinasyonu ile ve 70-150mikron arası kalınlıklarda üretilmektedir.

LDPE/PP Ekstrüzyonları

Çok farklı kullanım alanları olan ancak temelde düşük bariyer, ıslak dayanım veya ısıl yapışma ile kendine kapama istenen tüm uygulamalarda bir taşıyıcı malzeme üzerine yapılan polietilen (LDPE) veya polipropilen (PP) ekstrüzyonu en ekonomik çözüm olarak en başta tercih edilmektedir. Tek kullanımlık toz dolumlarda (şeker,tuz..) veya katı ürünlerin sargılık kağıtları (küp şeker, abeslang..) gibi saşe ambalaj tiplerinde veya sargılık tabaka formlarda kullanılabilmektedir. Sülfit/PE, kuşe/PE veya PP, alu/PE, PET/PE gibi uygulamaya özel seçilen bir yapıda ve baskılı olarak sunulabilmektedir.

Çok katlı Dikey Dolum Folyoları

Dikey dolum makinelerine bobin formunda bağlanan ve ısıl yapışma ile kendine kapanarak oluşturulan poşet formuna dolum yapılan çok katlı ambalaj folyoları ve filmlerinin üretimi yapılmaktadır. Bu çok katlı yapıların spesifikasyonları talep edilen nem/gaz bariyer değeri, şeffaflık veya ışık bariyeri sağlanması, dolumu yapılan ürünle malzeme etkileşimi gibi bazı kriterler ışığında reçetelendirilerek en uygun kalınlık, gramaj ve maliyet yapısıyla tedarik edilmektedir. PET/ALU/PE, PP/ALU/PE, PET/MET/PE, PP/MET/CPP gibi 2 veya 3 katmanlı kombinasyonlar sunulabilmektedir. Bu folyolar isteğe göre sürekli formda veya tanımlı tekrar/fotosel ölçüsünde yüksek detayda baskılı olarak da üretilebilmektedir.

* Tüm ürünler sağlık sektörünün talep ettiği hassas üretim koşulları sağlanmış kontrollü bir fiziki altyapı üzerinde; ISO9001 kalite sistemi ve cGMP gereksinimlerine uygun iş akışlarıyla üretilmekte ve takip edilmektedir. Vivo iş ortağı olarak gördüğü müşterilerine hizmet verirken 15 yılı aşkın temiz alan üretim deneyimlerini ve en gelişmiş sektörel talepleri de dikkate alarak hareket eder.